Приказивање постова са ознаком žižak. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком žižak. Прикажи све постове

четвртак, 27. март 2014.

New shoes!


Da li vam se nekada desilo da apsolutno neplanirano uđete u prodavnicu, ne gledate ništa okolo nego kao omađijani idete ka jednoj polici, na kojoj baš vas nešto čeka? E, pa meni se to desilo prije par dana! Jednostavno sam ušla, a One su me pozvale sebi. 

Dozvolite da vam predstavim ove neponovljive, fenomenalne, preudobne, Najbrže-Kupljene-Ikada cipele! Još bolje, Cipele Sa Sniženja! Ove ljepotice sam ulovila u H&M-u po cijeni od 2000 rsd /33,7 km/, a bile su 8990 rsd /151,8 km/! Nisu to bilo kakve cipele, one su moja "snakeskin jacket" :)!

Molim vas, ako postoji još neko ko misli da bi ove cipele, ukoliko bi tumačile lik iz filma, neupitno bile Sailor iz "Wild at heart", neka se javi! Koliko god ovo nekome blesavo zvučalo, imaju apsolutno isti "izraz lica" (ovo je sada stvarno kretenski) kao Nicolas Cage u filmu, a mekana koža i print podsjećaju na njegovu famoznu jaknu! Obujem njih i jednostavno sam cool! Eto.




"Did I ever tell you that this here jacket represents a symbol of my individuality, and my belief in personal freedom?"






Ma, kako se vama dopadaju? Ja prosto jedva čekam ljepše vrijeme da ih prošetam! 
Da li je neko odlučio da se priključi izazovu  #100happydays?? Kako vam ide? 

среда, 19. март 2014.

100 srećnih dana :) #day1



Da li ste možda čuli za super simpatičan projekat 100 Happy days? Ideja je da u svakom danu obratimo pažnju na stvari koje nas čine srećnim. Izazov je 100 dana u nizu prepoznati i zabilježiti te male (ili velike :)) momente koji nam crtaju osmijeh na lice, te ih podijeliti putem Instagrama, Twittera ili Facebooka uz hashtag #100happydays, ili pak e-maila myhappyday[AT]100happydays.com ukoliko ne želite da vaše fotografije budu javne!

Meni se ideja čini baš zanimljiva te sam danas [19/03/14] prihvatila izazov ;)! Danas sam srećna jer sam uspjela obaviti sve sve obaveze sa liste, a još više jer sam započela ovaj simpatičan projekat! Moje "srećne dane" možete pratiti ovdje! Da li je još neko raspoložen da se pridruži u obilježavanju SrećnihSto, da širimo optimizam i kreiramo srećnu planetu? Što nas je više, bolja je orgainzacija ;)! Za kraj jedna optimistična numera!


 Laku noć, Srećni ljudi!

понедељак, 24. фебруар 2014.

Bolja organizacija (2. dio)

U ovom postu sam pričala o potrebi za organizacijom i o knjizi "Pojedi tu žabu" koja mi je pomogla da sredim napokon svoje liste obaveza, i povećam ličnu produktivnost. Autor Brajan Trejsi jako jednostavno i sažeto nudi korake koji nam svima mogu pomoći da spoznamo svoje želje i prioritete, te u skladu sa njima na najproduktivniji mogući način usmjerimo svoje dnevne aktivnosti. Kao što sam već obećala, evo još sedam organizacionih savjeta!

  • Temeljito se pripremite prije nego što počnete

Očistite radni prostor od svih nepotrebnih sitnica koje vam mogu odvlačiti pažnju. Stvorite okruženje u kome se osjećate prijatno i motivisano za rad. Najbolje bi bilo da unaprijed pripremite sve što vam je potrebno za zadatak koji je pred vama, jer kada je sve pripremljeno za rad, lakše ćete se odlučiti da počnete.


  • Uradite domaći

Radite na sebi. Usavršavajte neprestano svoje znanje iz oblasti kojim se bavite. Autor ističe da lično i profesionalno usavršavanje predstavljaju najbolji način uštede vremena. Sve se da naučiti. Ako su to uspjeli drugi, sigurno možete i vi!!! Pokušajte odvojiti dnevno pola sata do sat vremena za čitanje literature iz oblasti kojom se bavite. Stvorite to vrijeme tako što ćete ustajati malo ranije i praktikovati ovaj ritual koij će od vas stvoriti jednu od najkompetentnijih i znanjem najpotkovanijih osoba u svojoj oblasti.

  • Angažujte svoje posebne talente

Svi imamo neke posebne talente, i svi smo izuzetni u nečemu. Vi ste izuzetni! Identifikujte oblasti u kojima ste posebni, a potom se potudte da u tim aktivnostima budete što je moguće bolji! Materijalne stvari lako mogu da se izgube, ali vaše sposobnosti su sa vama dok ste živi i one predstavljaju vašu sposobnost zarađivanja novca. Ukoliko niste sigurni koji su vaši posebni talenti, obratite pažnju na to u črmu uživate najviše vezano za svoj posao. Svi smo sazdani od toga da najviše uživamo u stvarima u kojima smo zaista dobri. Saznajte u čemu najviše uživate, i počnite se usavršavati u toj oblasti još danas!!!


  • Identifikujte svoja ključna ograničenja
Da li znate šta je ono što vas usporava i odvlači od postizanja željenih ciljeva? Proučite svoje želje i zadatke, identifikujte šta je glavni faktor koji vas koči, te potom usmjerite svu svoju enegiju na ublažavanje te jedne kritične tačke. Ponekad je samo negativna percepcija ono što nam usporava napredovanje. Budite iskreni prema sebi, prihvatite odgovornost i potražte rješenje za svoj problem! Šta god da predstavlja vaša ograničenja, odhah preduzmite nešto da ih se riješite. Uradite bilo šta, samo to uradite ODMAH!!!



  • Jedno po jedno bure
Prestanite da posmatrate zadatke kao cjelinu, kao jedan ogroman problem koji je pred vama. Počnite da razmišljate šta trenutno možete preduzeti u vezi sa njim. "Putovanje od hiljadu milja započinje jednim korakom", tako i vi napravite prvi korak, i već će se ostvariti uslovi za sljedeći! "Skočite- i mreža će se otvoriti." Krenite i ne plašite se, nema šanse da bude lošije nego da nikada ne pokušate!

  • Pritisnite sebe
Potrudite se da steknete naviku da pritiskate sebe, a ne da čekate da neko drugi to uradi za vas. Postavite sebi visoke standarde i dajte sve od sebe da ih dostignete. Vi to možete. Svako može, samo ako želi! Brajan Trejsi kaže: "Uspješni ljudi neprestano nameću sebi visok nivo učinka. Neuspješnim ljudima moraju da ga nameću i da ih kontrolišu drugi." Pa? Kojoj grupi vi želite da pripadate? 

  • Povećajte do maksimuma svoju snagu
Vodite računa o  svom tijelu. Naučite da napravite pauzu onda kada osjetite da ste preumorni. Da biste bili produktivni i zadovoljni, važno je održavati zadovoljavajući nivo energije. Podarite svome tijelu dovoljno sna i zdravo se hranite, i vaš um će vam biti zahvalan! 


Dajte sve od sebe da budete srećni, jer na kraju, sreća i zadovoljstvo su osnovni preduslovi za uspijeh!

четвртак, 20. фебруар 2014.

Fav pair #3

Maglovito jutro danas, poslije proljeća u februaru. Nije mi to pretjerano strašno, zahvalna sam za svaki sunčan dan "preko veze" u ovo doba godine. Ukoliko ipak teško podnosite ovaj veo koji se navukao na vidokrug predlažem dva kratka "podizača raspoloženja"!

Za početak malo boje :)! J.Crew youtube kanal mi je trenutno najdraži korporativni kanal koji posjećujem. Uvijek popravi raspoloženje! Boje, teksture, energija grada... ma ljepota! Oduševljena sam načinom na koji je Jenna Lyon (čiji lični stil btw jaaaako volim) dala poseban pečat ovom brendu i učinila ga apsolutno neodoljivim! Fenomenalni su mi mini filmovi koje prave, i koji još više približavaju ideju koju njeguju.



Potom dolazi Ljubav! Još uvijek smo u tom zavodljivom svijetu reklama, a ukoliko vam prethodni video nije popravio raspoloženje, ovaj vas ne bi smio ostaviti ravnodušnim! Božanstveno ispričana priča inspirisana ljubavlju raznježiće i najveće "ljubavne skeptike" :)! Uživajte!





I? Kako se vama dopadaju?





уторак, 4. фебруар 2014.

Crtice iz Beča


Kao što sam u prethodnom postu pisala, godina je počela putovanjem. Ako mene pitate-nema ljepšeg načina za početak :). Prvi put u Beču i prvi utisak-diiivan. Iako smo grad upoznavali tek u januaru, dakle poslije Božićno-Novogodišnje sezone, praznični duh nije nedostajao. Toliko divnih stvari smo posjetili, a toliko ih tek čeka sljedeći put.



Bio je to pravi raj za čula. Mirisi kolača i punča, božanstvena muzika, Klimt, Kokoschka, Monet i raskošna arhitektura su nadvladali vjetar i hladnoću i ostavili u sjećanju nezaboravne momente. Posebno su dragocjena ta sjećanja jer foto-aparat i nije zabilježio mnogo toga usljed hladnoće i promrzlih prstiju, ali bilo je magično, vjerujte mi :)! 







Jedva čekam sljedeću posjetu Beču, nešto razmišljam o proljeću...

понедељак, 4. новембар 2013.

I want to wake up in that city that doesn't sleep!


Danas volim Ameriku!Iskreno, volim ja nju svagog dana, barem minut-dva, ali danas nešto posebno! Jesen je, a uz jesen ide-Njujork! Energija, mirisi, boje i teksture ovog grada su savršen detalj novembarskoj slagalici. Pošto sam ipak trenutno samo u svojoj koži u novembru, iz foldera sa najljepšim uspomenala izvukoh šačicu čarolije...









уторак, 22. октобар 2013.

Trenutni "mood"


Trenutno sam baš, baš u ovakvom raspoloženju! Ne bih se bunila da se teleportujem u spot i zadržim... pa, do plus beskonačno!!!!

Uživajte u ovoj divnoj, zanesenoj večeri <3!!!


Follow my blog with Bloglovin

Here Comes The Sun!





Bijelo vino, crna čokolada i lagane note dok topli zraci miluju čelo. Svuda se provlače tonovi žute, čak i tamo gdje nisu očigledni. Pozivaju na hedonizam. Prebaciti se na "slow mode" i uživati bio je imperativ ovog vikenda.  Bez pogovora sam ga ispoštovala. Žuta je boja svjetlosti i optimizma. Boja Sunca. Simboliše energiju, kreativnost i mudrost, oslobađa od strahova. Najbolje od svega je što je još uvijek tu. Radost traje!











петак, 18. октобар 2013.

Drugdje!



Danas sam negdje drugdje. Ne tamo gdje sam bila juče, probudila me tjeskoba jučerašnje kože. Pretpostavljala sam da mora nekako da se promijeni, prilagodi. Ona meni, a ne ja njoj. Baš zato znam da nisam kao juče, jer juče bih ja sigurno bila ta koja se prilagođava. Stiskala bih se, savijala, malo pogurala i uklopila. Barem nakratko, jer bih poslije određenog vremena osjetila bolnu ukočenost usljed "nakerečenosti" u sopstvenoj koži. Eto dijagnoze!



E, danas nije taj dan! Danas je sunčano, toplo i fino, danas odlučih sebi dati neradni dan! Još plus je petak. Ma, ništa bolje. Napokon, osamnaestog dana oktobra uzeh da prelistam oktobarski ELLE, plus domaće smokve... Šećer za dušu, šećer za tijelo. Listam, čitam, uživam...kad ono Luna Loo piše o - promjenama! Kakva slučajnost! Čitam o izazovima, preispitivanjima, (ne)praćenju snova, i odjednom mi se čini kao da je krišom ulazila u moju sobu i bilježila moje misli dok spavam. Iskreno bilo ih je dosta "neudobnih" u posljednje vrijeme.

Čak je postalo tjeskobno i u agendi u kojoj je programski kod svakog mog dana... povremeno uhvatim sebe kako fantaziram o novoj, osjetim se kao preljubnik, pa se postidim. Ali! Ali, čitam dalje, kad ono: zdravo je promeniti planer tri meseca pre nove godine i upisati na prvu stranicu "Novo poglavlje". Hahah, baš mi je to trebalo da opravdam svoju "preljubničku savjest"! Dopustih sebi da bukvalno shvatim ovu rečenicu  i krenuh u potragu za novom agendom i Novim poglavljem



Potom poruka na viber, Sestra! Osmijeh, dva, tri... Zatim poziv na Ljubavni vikend, i nikada brži pristanak. Bez misli o obavezama, terminima, zaslugama... Samo - eto tako! Sve je nekako lakše kada se dogodi rez, pa start. Kraj Poglavlja Koje Zaista Treba Da Se Okonča i početak novog, srećnog, poletnog. Nemam predstavu šta ono nosi, ali znam da mi se baš sviđa!!!