Kao što sam u prethodnom postu pisala, godina je počela putovanjem. Ako mene pitate-nema ljepšeg načina za početak :). Prvi put u Beču i prvi utisak-diiivan. Iako smo grad upoznavali tek u januaru, dakle poslije Božićno-Novogodišnje sezone, praznični duh nije nedostajao. Toliko divnih stvari smo posjetili, a toliko ih tek čeka sljedeći put.
Bio je to pravi raj za čula.Mirisi kolača i punča, božanstvena muzika, Klimt, Kokoschka, Monet i raskošna arhitektura su nadvladali vjetar i hladnoću i ostavili u sjećanju nezaboravne momente.Posebno su dragocjena ta sjećanja jer foto-aparat i nije zabilježio mnogo toga usljed hladnoće i promrzlih prstiju, ali bilo je magično, vjerujte mi :)!
Jedva čekam sljedeću posjetu Beču, nešto razmišljam o proljeću...
Nisam ponosna na činjenicu da je prošli post objavljen čak 14.12. prošle godine. Prošle!!! Pa ja ne znam kako ta godina tako brzo prođe!?! No, eto prošla je, pa je red malo se osvrnuti na nju i podvući crtu prije novih pohoda (koji kod mene očigledno dolaze sa kineskom Novom godinom, hahahah ;)). Tek danas sam uspjela da se malo osvrnem i da vidim kakvi epiteti idu uz 2013...
Počela je nekako tiho i bez prevelike pompe, ali lijepo.
Januar je obilježila Jahorina. 6 and 1/2 men u dvosobnom apartmanu, snijeg i večeri bez struje, kartanje uz svijeću i gitare (plus paracetamol, plus Tylol Hot, toplomjer i razni "čarobni napici"), šašavo i lijepo, bez sumnje drugačije od svih dosadašnjih zimovanja.
Februar je protekao u kuckanju master rada, konsultacijama, društveni život uglavnom off, ali zaista sam uživala u tim periodu... Novi Sad i Veoma Važan "divan dan" bili su šljokičast broš na sivkastom februaru.
Mart je značio Sarajevo, seminar i druženje sa dragim prijateljicama, ćaskanja do jutra, trčanje do bioskopa dok nisu zatvorili vrata, jer nam je potreban film da se "oraspoložimo" poslije teških tema, a onda shvatimo da gledamo "Jadnike", razonoda, nema šta (!?). Naravno da je film fenomenalan i da ga preporučujem....ali nikako kao razonodu :).
April.... nemam pojma šta je bilo u aprilu. Mislim da je stiglo proljeće pa sam sigurno bila srećna, završila sam rad i čekala datum odbrane... slatka neizvijesnost i povratak u ljudski oblik poslije zime u trenerci sa ćubom na glavi, čupanje korijena koji sam pustila ispred radnog stola ;)!
Maj! Ma ljepota! Sunce, radost, master diploma, prvi piercing, Noć muzeja tradicionalno provedena u Novom Sadu i najbolji izlazak na pijacu ikada ;).
Jun - festival vina u Novom Sadu, prvi put u Nišu (divan, divan grad, superiška boza za, čini mi se, 50 dinara, a tek pljeska... što su ukusne, a što su jeftine....mmmm) I <3 Niš. Jedva čekam ponovo!
Jul - Tasos. Zeleno. Plavo. Masline. So. Borovina. Zaslužen i duuuugo čekan odmor i najnajljepše ljetovanje ikada! Tako nježno a tako diiiiiivno. I <3 Tasos, too :)). Pa dva dana u Solunu.
Avgust-27!Naravno da je ovo bila pjesma mjeseca ;) /i to baš ovaj kostim i koreografija ;)/
Septembar - veliko porodično okupljanje, mnogo smijeha, hrane i uživanje u prirodi... Mnogo posla kao i prethodnih mjeseci... Oktobar - Prvi put u Kraljevu. Čula sam kako zvuče pravi, pravcati trubači. Wow. Novembar - dobila sam posao. Osam sati dnevno i tako to... Počela nositi naočare, e to je promijenilo pogled na svijet ;)!
Decembar - brz, prebrz (mada je ovaj januar jooooš brži). Prvi put u Beču.
Izgleda da 13 na kraju i nije baksuzan broj :))!
Eto, sada smo definitivno ispoštovali prošlost i službeno smo ušli u 2014. Neka nam svima ovo bude najbolja godina do sada! Čitamo se uskoro ;)