Приказивање постова са ознаком misszizak. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком misszizak. Прикажи све постове

четвртак, 27. март 2014.

New shoes!


Da li vam se nekada desilo da apsolutno neplanirano uđete u prodavnicu, ne gledate ništa okolo nego kao omađijani idete ka jednoj polici, na kojoj baš vas nešto čeka? E, pa meni se to desilo prije par dana! Jednostavno sam ušla, a One su me pozvale sebi. 

Dozvolite da vam predstavim ove neponovljive, fenomenalne, preudobne, Najbrže-Kupljene-Ikada cipele! Još bolje, Cipele Sa Sniženja! Ove ljepotice sam ulovila u H&M-u po cijeni od 2000 rsd /33,7 km/, a bile su 8990 rsd /151,8 km/! Nisu to bilo kakve cipele, one su moja "snakeskin jacket" :)!

Molim vas, ako postoji još neko ko misli da bi ove cipele, ukoliko bi tumačile lik iz filma, neupitno bile Sailor iz "Wild at heart", neka se javi! Koliko god ovo nekome blesavo zvučalo, imaju apsolutno isti "izraz lica" (ovo je sada stvarno kretenski) kao Nicolas Cage u filmu, a mekana koža i print podsjećaju na njegovu famoznu jaknu! Obujem njih i jednostavno sam cool! Eto.




"Did I ever tell you that this here jacket represents a symbol of my individuality, and my belief in personal freedom?"






Ma, kako se vama dopadaju? Ja prosto jedva čekam ljepše vrijeme da ih prošetam! 
Da li je neko odlučio da se priključi izazovu  #100happydays?? Kako vam ide? 

четвртак, 20. фебруар 2014.

Fav pair #3

Maglovito jutro danas, poslije proljeća u februaru. Nije mi to pretjerano strašno, zahvalna sam za svaki sunčan dan "preko veze" u ovo doba godine. Ukoliko ipak teško podnosite ovaj veo koji se navukao na vidokrug predlažem dva kratka "podizača raspoloženja"!

Za početak malo boje :)! J.Crew youtube kanal mi je trenutno najdraži korporativni kanal koji posjećujem. Uvijek popravi raspoloženje! Boje, teksture, energija grada... ma ljepota! Oduševljena sam načinom na koji je Jenna Lyon (čiji lični stil btw jaaaako volim) dala poseban pečat ovom brendu i učinila ga apsolutno neodoljivim! Fenomenalni su mi mini filmovi koje prave, i koji još više približavaju ideju koju njeguju.



Potom dolazi Ljubav! Još uvijek smo u tom zavodljivom svijetu reklama, a ukoliko vam prethodni video nije popravio raspoloženje, ovaj vas ne bi smio ostaviti ravnodušnim! Božanstveno ispričana priča inspirisana ljubavlju raznježiće i najveće "ljubavne skeptike" :)! Uživajte!





I? Kako se vama dopadaju?





уторак, 4. фебруар 2014.

Crtice iz Beča


Kao što sam u prethodnom postu pisala, godina je počela putovanjem. Ako mene pitate-nema ljepšeg načina za početak :). Prvi put u Beču i prvi utisak-diiivan. Iako smo grad upoznavali tek u januaru, dakle poslije Božićno-Novogodišnje sezone, praznični duh nije nedostajao. Toliko divnih stvari smo posjetili, a toliko ih tek čeka sljedeći put.



Bio je to pravi raj za čula. Mirisi kolača i punča, božanstvena muzika, Klimt, Kokoschka, Monet i raskošna arhitektura su nadvladali vjetar i hladnoću i ostavili u sjećanju nezaboravne momente. Posebno su dragocjena ta sjećanja jer foto-aparat i nije zabilježio mnogo toga usljed hladnoće i promrzlih prstiju, ali bilo je magično, vjerujte mi :)! 







Jedva čekam sljedeću posjetu Beču, nešto razmišljam o proljeću...

субота, 14. децембар 2013.

Fav pair #2!


Vani je pre-hla-dno!!! Volim zimu i snijeg, ali sve dok je sunčano i  plus na termometru. Ovih dana nije ta situacaija pa preferiram ostajanje u kući i ćumuranje uz net ili knjigu. Baš iz tog razloga ovonedeljni omiljeni par su čaj i keksići kao nezaobilazni dodaci tim situacijama... Molim vas odvojite sekundicu i pogledajte kolikački čaj imamo!!! Ljetos je sestra u Turskoj kupila pakovanje Lipton Earl Grey čaja od 500 grama! Fenomenalno!!!! Savršen za Chai Latte, i to za cijeeeeelu zimu...

A tek keksići! Ovi malecki, medeni zalogajčići sa čarobnim ukusom putera, čisto hrskavo zadovoljstvo. Trenutno su mi ovo najdraži keksići, ako naletite negdje u prodavnici obavezno probajte, božanstveni su!!! 


p.s. izvinjavam se za loše fotografije, svjetlost nije bila dobra dok sam fotkala prvi put, a poslije je keks misteriozno nestao :)!


уторак, 10. децембар 2013.

Navika godine: 5 tibetanaca

U skladu sa prazničnim raspoloženjem i sve sitnijim brojanjem do Nove, počelo je i sumiranje protekle godine. Ovaj post posvećujem Navici godine, koju sam, ruku na srce, stekla u oktobru 2012. ali kojoj sam ostala vjerna bez pogovora cijele 2013. godine. Riječ je o 5 veoma jednostavnih joga vježbica kojima započinjem svaki dan.

Vjerovatno ste negdje imali prilike čitati o vježbama "pet tibetanaca", jednostavnim ritualima koji pomažu u očuvanju mladosti i vitalnosti. Ja sam "tibetance" otkrila zahvaljujuči knjizi "Fontana mladosti", koju možete pročitati ovdje. Ukratko, radi se o pet jednostavnih vježbica koje se svakodnevno ponavljaju (dozvoljeno je preskočiti samo jedan dan u sedmici). Prve sedmice se vježbe izvode po tri ponavljanja, i svake sljedeće broj ponavljanja se povećava za 2, sve dok se ne dostigne maksimun od 21 ponavljanja. Divna stvar kada je praktikovanje ovih rituala u pitanju jeste da vrlo lako prelaze u naviku, a pošto se polazi od samo tri ponavljanja, nemate osjećaj da radite neke strašne vježbe, pa tako ni prostora da zabušavate :)! Osim toga, vježbe su krajnje jednostavne, te su pogodne i za starije osobe.




Prema knjizi "Fontana mladosti" praktikovanje ovih rituala dovodi energiju u prirodan balans i "uravnotežuje korišćenje univerzalne energije". Knjiga predlaže još neke promjene u životnim navikama, a sve sa ciljem da se produži mladost i poboljša kvalitet života. Iskrena da budem, ja sam od svega usvojila samo vježbice, a vi odabrite šta već prija vašem senzibilitetu. Predlažem da pogledate ovaj video, ja sam pomoću njega počela. Vidjela sam nedavno i da je Hana sa bloga cyber bosanka pisala o ovim vježbicama i njeno iskustvo je takođe pozitivno, čak smo i "učile" sa istog videa :)). Takva su iskustva i svih iz mog okruženja koje sam "navukla" na "tibetace".


Moja iskrena preporuka je da date šansu ovim vježbicama, jer zaista ne oduzimaju mnogo vremena, a možete se baš pozitivno iznenaditi rezultatima! 




среда, 4. децембар 2013.

Lemon Love



Omiljeni napitak ovih dana -Lemon Love <3Crveni čaj sa dodatkom limuna i nevena....mmmmm...divna, mekana aroma nježno miluje sva čula i čini ove maglovite dane svečanim i romantičnim. Mene šolja ovog čaja podsjeća na omiljeno ćebence u koje se promrzli zavučete poslije aktivnog dana... Savršen prijatelj za solo veče uz dobru knjigu ili čarobni napitak za večernje maženje uz praznične filmove (mi imamo spreman serijal Lord of the rings). Moja topla preporuka za šolju čistog uživanja. 




Imate li vi omiljeni napitak kojim ove maglovite dane bojite u romantično? 



недеља, 17. новембар 2013.

Fav pair #1!

Nisam pisala neko vrijeme. Nedostajalo mi je, ali dešavale su se neke promjene pa sam bila na break-u. A sada sam na "page break"-u, ali bukvalno, hahahha. U ovom postu sam pislala o potrebi za promjenom i žarkoj želji da iskoračim iz agende za koju sam bila svakodnevno vezana, a koja mi je počela stvarati neku tjeskobu i nelagodu. Zatim sam ipak odustala od potrage za novim organizerom, kao kraj godine je, pa strpiću se još malo, pa počinjem od 01.01., bla, bla... lako odustajanje






Međutim! Počelo se događati... Iznenada sam dobila posao (ne idealan ali idealan za rad na započinjanju idealnog, dakle ipak idealan na malo drugačiji način), i krenulo je...

Sljedeći dan dolazi drugarica sa šarenom kesicom a u njoj notes!  I neka mi neko kaže da to nije Znak (drugarica nema pojma da pišem blog). Idealan format, kožne korice, divni listovi, uredni i praktični a ipak malo romantični, sa zlatnim ivicama-trunčica šika! Crven... pa ako je. Sigurna sam da i to ima neko značenje. Malo sam guglala, i osim klasičnog značenja crvene boje, koje se povezuje sa strašću (može), ljubavlju (može, može), energijom, moći i odlučnošću (kako da ne!) saznala sam da se u heraldici crvena boja koristila kao simbol Hrabrosti (eto, to je ono što je nedostajalo), te se veoma često upotrebljava kao boja koja stimuliše ljude na brze odluke! 



Pored nove agende, u moj život je ušao i sasvim novi pogled na svijet! Dobro, ne baš pogled, ali pomagalo da jasnije vidim i lakše uočim male čarolije u svakom danu. Dobih prve naočare, doživjeh ih kao novi modni dodatak, i tako optimistično koračam još nenaviknuta na "uramljen vidokrug". 






Ako postoji neko ko ovo čita (postoji liiii????) želim mu prekrasnu nedelju <3!

понедељак, 4. новембар 2013.

I want to wake up in that city that doesn't sleep!


Danas volim Ameriku!Iskreno, volim ja nju svagog dana, barem minut-dva, ali danas nešto posebno! Jesen je, a uz jesen ide-Njujork! Energija, mirisi, boje i teksture ovog grada su savršen detalj novembarskoj slagalici. Pošto sam ipak trenutno samo u svojoj koži u novembru, iz foldera sa najljepšim uspomenala izvukoh šačicu čarolije...









уторак, 22. октобар 2013.

Trenutni "mood"


Trenutno sam baš, baš u ovakvom raspoloženju! Ne bih se bunila da se teleportujem u spot i zadržim... pa, do plus beskonačno!!!!

Uživajte u ovoj divnoj, zanesenoj večeri <3!!!


Follow my blog with Bloglovin

Here Comes The Sun!





Bijelo vino, crna čokolada i lagane note dok topli zraci miluju čelo. Svuda se provlače tonovi žute, čak i tamo gdje nisu očigledni. Pozivaju na hedonizam. Prebaciti se na "slow mode" i uživati bio je imperativ ovog vikenda.  Bez pogovora sam ga ispoštovala. Žuta je boja svjetlosti i optimizma. Boja Sunca. Simboliše energiju, kreativnost i mudrost, oslobađa od strahova. Najbolje od svega je što je još uvijek tu. Radost traje!











петак, 18. октобар 2013.

Drugdje!



Danas sam negdje drugdje. Ne tamo gdje sam bila juče, probudila me tjeskoba jučerašnje kože. Pretpostavljala sam da mora nekako da se promijeni, prilagodi. Ona meni, a ne ja njoj. Baš zato znam da nisam kao juče, jer juče bih ja sigurno bila ta koja se prilagođava. Stiskala bih se, savijala, malo pogurala i uklopila. Barem nakratko, jer bih poslije određenog vremena osjetila bolnu ukočenost usljed "nakerečenosti" u sopstvenoj koži. Eto dijagnoze!



E, danas nije taj dan! Danas je sunčano, toplo i fino, danas odlučih sebi dati neradni dan! Još plus je petak. Ma, ništa bolje. Napokon, osamnaestog dana oktobra uzeh da prelistam oktobarski ELLE, plus domaće smokve... Šećer za dušu, šećer za tijelo. Listam, čitam, uživam...kad ono Luna Loo piše o - promjenama! Kakva slučajnost! Čitam o izazovima, preispitivanjima, (ne)praćenju snova, i odjednom mi se čini kao da je krišom ulazila u moju sobu i bilježila moje misli dok spavam. Iskreno bilo ih je dosta "neudobnih" u posljednje vrijeme.

Čak je postalo tjeskobno i u agendi u kojoj je programski kod svakog mog dana... povremeno uhvatim sebe kako fantaziram o novoj, osjetim se kao preljubnik, pa se postidim. Ali! Ali, čitam dalje, kad ono: zdravo je promeniti planer tri meseca pre nove godine i upisati na prvu stranicu "Novo poglavlje". Hahah, baš mi je to trebalo da opravdam svoju "preljubničku savjest"! Dopustih sebi da bukvalno shvatim ovu rečenicu  i krenuh u potragu za novom agendom i Novim poglavljem



Potom poruka na viber, Sestra! Osmijeh, dva, tri... Zatim poziv na Ljubavni vikend, i nikada brži pristanak. Bez misli o obavezama, terminima, zaslugama... Samo - eto tako! Sve je nekako lakše kada se dogodi rez, pa start. Kraj Poglavlja Koje Zaista Treba Da Se Okonča i početak novog, srećnog, poletnog. Nemam predstavu šta ono nosi, ali znam da mi se baš sviđa!!!


понедељак, 14. октобар 2013.

It`s Ok.



Sve se mijenja. Vjerujemo, pa odjednom izgubimo nadu. Nestaju snovi, i nekako iz tih ruševina nastanu novi, svježi, ljepši i bolji. Tako to ide. Što treba da nam se dogodi, dogodiće se zasigurno. Ono što, pak ne treba, ma koliko to željeli, mimoići će nas. Samo se treba prepustiti. Upijati boje, mirise, Sunce.
Na kraju...sve je to ok.










четвртак, 10. октобар 2013.

Zašto ne bismo ovih dana... obradovali sebe nekom sitnicomi!

Ne želim još da priznam, ali sve češće "slučajno" zalutam u folder sa ljetnim fotografijama. Ovih dana je u stvarnosti nekako tmurno i sivo. Hladno i bljak. Teško je izvući neki optimizam da popravi stanje, i njega je izgleda potrebno malo "pogurati" sitnicom koja će uljepšati dan. Jednostavno, nekad je potrebno razmaziti se. Ako mene pitate, što češće, to bolje :). 


1) Kupovina kozmetike uvijek popravi stanje. Dodatni plus je činjenica da se sebi možemo lako opravdati da je to prosto investicija u nešto što je sa nama do kraja života :). Lično sam opsjednuta kremama za ruke, i ozbiljno navučena na iste (ako neko zna kako se ta bolest zove, neka mi kaže), tako da predlažem obavezno neku super bogatu, njegujuću kremu sa magičnim mirisom. Hladno vrijeme zahtijeva više njege. L`Occitane krema za ruke sa 20% karite maslaca je zaista jedan divan primjer. Gusta, bogata, njeguje krasno. 


Kada je balzam za usne u pitanju moj apsolutni favorit je L`Occitane balzam sa 10% karite maslaca, nježan, bogat i savršenog mirisa. Baš onakav kakav treba na hladnom vjetru. 

L`Occitane proizvodi gode mojoj koži jer je jaaaako suva. Ova dva sapuna takođe sadrže u sebi karite maslac, pa malo manje isušuju, ali moram da priznam da sam više njege očekivala. Jedan je sa mlijekom, trenutno ga koristim, a drugi je kombinacija orange-cinnamon i jedva čekam da ga otvorim jer božanstveno miriše i ovako zapakovan!



2) Ukoliko niste neki zaluđenik za mazalicama, uvijek se možete obradovati nekim novim nakitom i tako sebi uljepšati dan. Nedavno sam otkrila nakit NeckLESS IS MORE by Ivona Miljuš, i zaista promijenila mišljenje o nakitu od polimerske gline (nekako nije to bio moj fazon nikada). Ova djevojka pravi prava mala umjetnička djela od broševa, magneta, naušnica... Broševi moji favoriti, pa vam predstavljam ova dva, prvi sam ja dobila na poklon, a drugi je poklon za prijateljicu. Meni su posebno interesantni brošići za klince, ali pogledajte i sami njen fb page, sigurna sam da će vam se nešto dopasti. Takođe je moguće poručiti motiv po želji, i tako personalizovati svoj broš. Ma, slatko skroz!





3) Vaš izbor može biti bilo šta što će vam uljepšati raspoloženje, dobar film, kafa sa sestrom (za srećnike koji ih imaju) ili najboljom prijateljicom, knjiga koju ne možete ispustiti iz ruku... To su ti neprocjenjivi životni momenti, "me time". Kako god da je moj dan krenuo u pogrešnom tonu, čaša vina i malo čokolade u divnom društvu (ili u samo MOM društvu) na kraju dana apsolutno promijeni utisak o istom. Da mu nekakav šarmantno-izazovan ton, i onda se jednostavno lako preživi. Pa, da!



понедељак, 30. септембар 2013.

Sreća!

Naša smokva je ponovo živa! Poslije dvije godine dva nova ploda. Jutrošnje sivilo osvježeno nijansama zelene, pa tračkom crvene... slatko i milo! Jednostavno, morala sam da podijelim radost :)!


 Hit dana!



недеља, 29. септембар 2013.

Make love with the city.




Nedelja. Pusta i magična. Miriše i mami. Grad i ja nasamo.
Stara kaldrma i nježne boje pozivaju na ples. Pristajem.
Nijedan dan tako poseban kao Nedelja.